Jak dbać o jedwabne rękawice peelingujące?

04.12.2021

Peeling skóry to ważny zabieg pielęgnacyjny, który pomaga złuszczyć martwe komórki, zapewniając głębokie oczyszczenie i przygotowanie skóry pod inne zabiegi kosmetyczne. Aby wykonać naturalny i głęboki peeling ciała, najlepiej jest użyć jedwabnej rękawicy złuszczającej, która w wyjątkowy sposób pielęgnuje skórę. Decydując się na zakup takiego produktu warto widzieć, w jaki sposób należy korzystać z takiej rękawicy i jak o nią dbać, aby jak najdłużej nam służyła.

Dlaczego warto zdecydować się na rękawicę z jedwabiu?

Jedwabna rękawica do peelingu pozwala zapewnić skórze głębokie i naturalne oczyszczanie bez konieczności użycia jakichkolwiek dodatkowych środków złuszczających Jest tak, ponieważ została ona wykonana ręcznie z najwyższej jakości naturalnego, surowego jedwabiu przy pomocy unikalnej, tureckiej techniki tkania. Uzyskany w ten sposób splot jedwabiu pozwala złuszczyć skórę tylko przy pomocy gorącej wody. Jedwabna rękawica oczyszczająca posiada właściwości nawilżające i regenerujące, a jednocześnie nie wywołuje reakcji alergicznych i jest polecana nawet dla wrażliwej skóry. Jej działanie jest porównywane do naturalnej mikrodermabrazji.

Dbając o skórę, dbaj o rękawicę

Stosując rękawicę należy dokładnie przestrzegać wskazówek jej użytkowania. Przed użyciem powinno się najpierw zamoczyć ją w gorącej wodzie, a następnie masować skórę zamaszystymi ruchami. Podczas tego procesu może nas zaskoczyć widok rolującego się naskórka w formie małych kuleczek. Ponieważ rękawica usuwa wiele zanieczyszczeń, które gromadzą się na naszej skórze, należy o nią dbać w taki sposób, aby mogła nam służyć wielokrotnie przy stosowaniu raz w tygodniu. Rękawicę taką powinniśmy zawsze po użyciu wypłukać w gorącej wodzie, bez użycia mydła czy detergentu, a następnie pozostawić do wyschnięcia przed kolejnym użyciem. Co ważne, należy ją przechowywać z dala od środków chemicznych. Aby uniknąć nagromadzenia bakterii, zaleca się zmianę rękawicy co 8-10 tygodni.