Jak przygotować skórę do opalania?

07.06.2021

Twoja skóra będzie pomarszczona, szorstka i wysuszona jeśli w odpowiedni sposób o nią nie zadbasz przed opalaniem. Ekspozycja na promienie słoneczne nieprzygotowanej skóry może prowadzić do podrażnienia i zaczerwienienia, bolesnych poparzeń czy powstania przebarwień. Promienie UVA docierają aż do poziomu skóry właściwej, powodując niekorzystne zmiany w fibroblastach – komórkach odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki którym Twoja skóra jest jędrna i napięta. Brak tych komórek powoduje powstawanie głębokich zmarszczek, a skóra traci swą strukturę, wyzwala wolne rodniki – cząsteczki tlenu, które atakują prawie wszystkie składniki tkanek i powodują szkody w organizmie. Dlatego tak ważne jest by przygotować skórę w odpowiedni sposób na ekspozycje słoneczną. Przed rozpoczęciem opalania zalecamy naturalny peeling ciała.

Najważniejsze by zanim wystawisz się na słońce, zadbała o to, żeby pozbyć się zrogowaciałego naskórka. W miejscach gdzie znajduje się zrogowacenie, mogą one nierówno się opalić, jak również w tych miejscach może schodzić skóra. Koniecznie wykonaj peeling (możesz wykonywać 2 razy w tygodniu).

Po złuszczeniu naskórka bardzo ważne jest nawilżenie skóry. Na skórę najlepiej nałożyć bogate w substancje aktywne balsamy i kremy. Raz w tygodniu, możesz zrobić maskę odżywczą.

Nieodłącznym elementem przygotowań ciała do opalania jest odpowiednie wyposażenie kosmetyczki w preparaty chroniące przed promieniowaniem. Przy wyborze kremu z filtrem zwróć uwagę na to, żeby chroniły one przed promieniowaniem UVA i UVB.

Krem z filtrem zastosuj minimum 15-20 min przed wyjściem na słońce, by kosmetyk zaczął działać.

Pamiętajmy, by wetrzeć go we wszystkie warstwy ciała, także w usta, okolice oczu i małżowiny uszne.

 

Ciesz się piękną skórą.