Jak szybko i skutecznie usunąć sztuczną opaleniznę?

17.10.2021

Opalenizna zazwyczaj kojarzy się z pięknym i zdrowym wyglądem. Chcemy się nią cieszyć przez cały rok, jednak w polskim klimacie nie zawsze można uzyskać ją w sposób naturalny. O ile produkty samoopalające dostępne obecnie na rynku są coraz lepszej jakości, o tyle zawsze możliwe jest, że niechcący uzyska się niepożądane efekty, takie jak zbyt ciemny odcień skóry lub nieestetyczne smugi. Co w takiej sytuacji robić? 

Złuszczanie skóry najlepszym sposobem na pozbycie się sztucznej opalenizny

Jeśli zastosujesz zbyt dużą ilość samoopalacza lub nierównomiernie rozprowadzisz go na skórze, nie musisz w takim wypadku czekać, aż kolor zblednie lub też próbować pozbyć się szpecącej opalenizny korzystając z chemicznych środków. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie złuszczenie naskórka przy pomocy jedwabnej rękawicy do usuwania sztucznej opalenizny.

Zdecydowaną przewagą peelingu nad chemicznym usuwaniem sztucznej opalenizny jest jego bezpieczeństwo. O ile substancje chemiczne obecne w środkach do usuwania opalenizny mogą podrażnić skórę, o tyle naturalny peeling ciała, o którym mowa, jest nie tylko całkowicie bezpieczny dla Twojej skóry, lecz także daje szereg dodatkowych korzyści.

Jakie zalety ma jedwabna rękawica złuszczająca?

Jedwabna rękawica do peelingu wyróżnia się całą gamą korzystnych właściwości:

  • jest wykonana w 100% z naturalnego, surowego jedwabiu,
  • została przetestowana alergologicznie i dermatologicznie,
  • jest produktem wielokrotnego użytku,
  • złuszcza skórę, działając jak naturalna mikrodermabrazja,
  • poprawia krążenie,
  • wspomaga odnowę komórek,
  • nadaje się do stosowania także przy wrażliwej skórze.

Co więcej, aby złuszczyć skórę z jej pomocą nie potrzebujesz żadnych dodatkowych detergentów, wystarczy sama woda. Ilekroć więc zdarzy Ci się „mała wpadka” z samoopalaczem, wypróbuj jedwabną rękawiczkę do peelingu, a nie tylko w widoczny sposób zredukujesz opaleniznę, lecz także nadasz swojej skórze miękkość i gładkość.