MODA NA BODYPOSITIVE CZY WALKA O SAMOAKCEPTACJĘ?

25.07.2021

Przeglądasz zdjęcia na insta i myślisz „o jakie ONA na ma boskie ciało/życie/dzieci/męża/prace/wakacje/dom”.  Pamiętaj co mówi polskie przysłowie „trawa zawsze jest bardziej zielona u sąsiada”.  Nie na wszystko co się dzieje w naszym życiu mamy wpływ.

Możemy zadbać o to co możemy zmienić.  Ruch body positive powinien nam pokazywać, że istnieją różne typy ciała i że nie na wszystko mamy wpływ. Na przykład szerokie biodra lepiej zaakceptować, bo ich nie zmienimy.

Nasze ciało stworzone jest do wielkich rzeczy. Kobiety mają wielką moc.  Każdy rozstęp na moim brzuchu i pupie ma swoją historię. To moje ciało było „domem” dla moich dzieci zanim przyszły na świat. To moje piersi dały im najdrogocenniejsze składniki tak potrzebne dla ich zdrowia.

Ale mamy też pewne zobowiązania wobec Nas samych. Musimy siebie same  pielęgnować, nasze ciała, na tyle na ile nasz sytuacja życiowa nam na to pozwala.  

Codziennie myjesz żeby, zakładasz świeżą bieliznę, tak samo powinnaś zadbać o swoją skórę.

Staraj się również dokonywać dobrych wyborów żywieniowych, pij dużo wody. Małe kroki sprawią, Twój organizm poczuje się lepiej. Pamiętaj, że twoje ciało jest stworzone do wielkich rzeczy, więc odwdzięcz mu się .