RYTUAŁ HAMMAM A CO TO TAKIEGO?

07.06.2021

Masz wrażliwą cerę, która potrzebuje wyjątkowo delikatnej pielęgnacji? Aby złuszczanie naskórka nie kojarzyło Ci się tylko z mocnym pocieraniem warto sięgnąć do starożytnego rytuału Hammam.

Hammam, turecka łaźnia parowa. Wzbogacona o wschodnie tradycje i rytuały, turecka łaźnia o setek lat spełnia swoją funkcje w pielęgnacji ciała i duszy – dając wytchnienie od codziennego zgiełku. Jednym z elementów rytuału hammam, jest peeling z wykorzystaniem specjalnych rękawic peelingujących. Rezultat jest niesamowity! Peeling hammam to również idealne początek pod dalsza pielęgnację i podłoże dla kolejnych kosmetyków. Rękawica peelingująca jest nieodzownym elementem tego rytuału. Dzięki niej usuniesz martwy naskórek, przywrócisz jędrność skóry, poczujesz jej gładkość, poprawisz krążenie, a Twoje zatkane pory będą wreszcie oczyszczone. Nie bez kozery mówi się że peeling hammam jest najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym.

Jeśli jesteście właśnie przed wakacjami, to najlepszy czas żeby wykonać swój własnych hammam w zaciszu własnej łazienki.

Jeśli natomiast wybieracie się na wakacie do Turcji- koniecznie musicie doświadczyć tego rytuału.  HAMMAM to pomieszczenie wyłożone marmurem, rozgrzane do temperatury ok 40-50 stopni. Panuje tam bardzo wilgotne, relaksujące powietrze. Należy usiąść w pomieszczeniu, na rozgrzanym podeście, gdzie oczyszcza się ciało i duszę. W hammamie przejmuje nas łazienny, który wykona peeling całego ciała rękawicą. Należy położyć się na plecach na marmurowym, ciepłym stole, a on zacznie wykonywać peeling od czoła, przesuwając się w dół ciała, aż do czubków palców u stóp. Następnie odwracamy się na brzuch i peelingowi poddawany jest ramiona, plecy, kark, tylne części nóg i stopy. Po peelingu ciało zostaje dokładnie opłukane i następuje masaż pianą. Na koniec po wyjściu z pomieszczenia hammam – chwila masaż w olejkach.  Peelingi i masaże uczynią skórę gładką, miękką, i nawilżoną. Następnego dnia można zacząć opalanie. Efekty będą długotrwałe i spektakularne!

A JEŚLI NIE MAMY PRAWDZIWEJ ŁAŹNI TURECKIEJ OBOK SIEBIE ?:)

Hammam można bez problemu zrobić w zaciszu własnej łazienki. Do tego musimy posiadać rękawicę peelingująca, oliwę z oliwek/ olejek arganow lub ewentualnie oliwkę dla dzieci.  Nasz domowy rytuał najlepiej zacząć od gorącej kąpieli lub prysznica (minimum 5-10 minut). Odprężyć się – poczuć jak parująca woda wnika w nasza skórę i ją zmiękcza. Następnie sięgamy po naszą SYLKY - rękawicę peelingującą - moczymy ją w ciepłej wodzie, wyłączamy prysznic lub wychodzimy z wanny i okrężnymi ruchami masujemy nasze ciało, zaczynając od szyi, ramion i kierując się w dół aż po czubki palców u stup. Następnie musimy spłukać pozostałość martwego naskórka, delikatnie osuszamy skórę ręcznikiem i aplikujemy ulubiony olejek/balsam do ciała.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ WYKONUJĄC PEELING!

1.       Nie wykonuj peelingu w krótkim czasie po depilacji – peeling zalecany jest bezpośrednio przed planowaną depilacją oraz 2 – 3 dni po zabiegu depilacji.

2.     Zachowaj umiar i systematyczność – zbyt częste stosowanie peelingu może podrażnić skórę – nie przeprowadzaj zabiegu częściej niż 1 – 2 razy w tygodniu.

3.      Peeling ciała wykonuj na wszystkich partiach skóry –nie pomijaj trudno dostępnych miejsc np. pleców oraz szorstkich partii : kolan, łokci.

4.     Omijaj delikatne fragmenty ciała – omijaj okolice oczu;

5.     Zapewnij swojej skórze efekt równomiernej i trwałej opalenizny – zastosuj peeling ciała i twarzy około 2-3 dni przed planowaną ekspozycją na słońce, oraz 2 – 3 dni po opalaniu (pod warunkiem, że skóra nie jest podrażniona). Unikaj peelingu na podrażnioną, oparzoną skórę.

 

Poczuj moc jedwabistego złuszczania.