Usuwanie martwego naskórka - rękawicą czy peelingiem mechanicznym?

09.03.2022

Złuszczanie martwego naskórka nie tylko pomaga pozbyć się zanieczyszczeń skóry, lecz także poprawić wygląd skóry. Istnieje wiele rodzajów i sposobów wykonania peelingu, aby jednak dobrać właściwy, należy wiedzieć, jakie są ich zalety i kiedy można je stosować. Dowiedz się, czym różni się peeling wykonany metodami mechanicznymi od peelingu rękawicą złuszczającą.

Czy peeling mechaniczny jest dla każdego?

Peeling jest ważny dla dobra naszej skóry, gdyż pozwala nie tylko złuszczyć zrogowaciały naskórek, lecz także pozbyć się nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, a nawet usunąć przebarwienia czy blizny. Czy oznacza to jednak, że każdy może go stosować? Zależy to, jak się okazuje, od jego rodzaju. Najbardziej popularny rodzaj peelingu – peeling mechaniczny - polega na złuszczaniu skóry przy pomocy drobinek usuwających martwy naskórek. Drobinkami tymi mogą być ziarenka, takie jak np. łupiny orzechów, pestki owoców, sól lub cukier trzcinowy itp. Tego rodzaju peeling nadaje się szczególnie do skóry tłustej i mieszanej. Jednak w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do alergii oraz trądziku efektem stosowania takiego peelingu może być podrażnienie skóry. Nie oznacza to jednak, że osoby o wrażliwej skórze muszą zrezygnować z peelingu, powinny natomiast wybrać bardziej delikatny rodzaj tego zabiegu.

Peeling przy pomocy rękawicy złuszczającej – zalety

Jedwabna rękawica złuszczająca zapewnia delikatny rodzaj peelingu odpowiedni dla każdego, nawet dla osób o wrażliwej skórze. Nie tylko bowiem złuszcza on martwe komórki skóry działając jak naturalna mikrodermabrazja. Jego stosowanie wygładza i zmiękcza skórę, spłyca drobne zmarszczki, zapobiega powstawaniu cellulitu a nawet zmniejsza widoczność rozstępów i blizn! Oprócz głębokiego oczyszczenia skóry z nadmiaru sebum, co rozwiązuje problem zaskórników, peeling taki zwiększa zdolność organizmu do produkcji kolagenu. Masaż rękawicą jest łatwy i przyjemny, a wykonuje się go tylko przy użyciu wody.